מסנן לתמי 4

בלו ווטר - טכנאי תיקון ברי מים ושיווק מסננים
מסנן לתמי 4

לחצו כאן לרכישה של מסנן לתמי 4  מסנן תמי 4 ומנורה

מהו פחם פעיל וכיצד הוא מסנן מים?

פחמן מופעל על ידי חום או קיטור. תהליך ההפעלה פותח את הנקבוביות של מסנן פחמן, מגדיל את שטח הפנים ונותן לפחמן יותר יכולת להחזיק מזהמים. מסיבה זו, כל מסנני הפחמן שאנו מספקים עשויים מפחם פעיל בצורה של פחם פעיל גרגירי (GAC), גוש פחמן או מסנני פחמן רדיאלי.

סוגי מסנני פחמן

מסנני פחם פעיל מגורען

מסנני GAC מכילים גרגירים רופפים של פחם פעיל המאפשרים למים לזרום בקלות. מים זורמים בכיוון אחד דרך המחסנית ומגעים בפחמן בתהליך.

יתרון:  לא מגביל. מים זורמים דרך הפחמן בקצב מהיר יותר.

חסרון: תקשור. מים יכולים לחתוך נתיב דרך הפחמן ולאפשר למזהמים לעבור.

מסנני בלוק פחמן

גוש הפחמן עשוי מגרגירים עדינים המוחזקים יחד עם חומר מליטה, שתופס רק 15% משטח הפנים. מים לא טהורים זורמים פנימה דרך המסנן ושולחים מים מסוננים דרך החלק העליון. כאשר פחמן נטחן לגרגיר עדין יותר, שטח הפנים גדל.

יתרון: נותן פי 7-10 יותר שטח שטח מאשר מסנני GAC, והפחמן הקומפקטי מונע תקשור.

חסרון: מגביל יותר זרימה.

מסנני פחמן מסוג GAC לזרימה רדיאלית

מסנני פחמן של זרימה רדיאלית משלבים את שטח הפנים של בלוק הפחמן עם קצב הזרימה של מסנן GAC. מים זורמים אל המסנן דרך צד המחסנית באופן רדיאלי כמו גוש פחמן אך מכילים גרגירים לזרימה מוגברת כמו ה- GAC.

האם מסנן לתמי 4 בטוח?

מסנני פחם בטוחים, במיוחד אם דורגו על ידי צד שלישי לבטיחות חומרים. כל מסנני הפחמן מדורגים להסרת CTO (כלור, טעם וריח), ובלוקים של פחמן תת מיקרון מסירים מזהמים . מסנני בלוק פחם פעיל עם דירוגי תת מיקרון חורגים מעל ומעבר להסרת חלקיקים נוספים באמצעות סינון מכני . מסננים מכניים עובדים כמו דלת,  הם מרחיקים אלמנטים לא רצויים ונותנים למים נקיים לעבור. נקבוביות של מסנן בלוק פחמן המודדות פחות ממיקרון אחד קטנות מדי מכדי שציסטות יכולות לעבור דרכן.

מה מסירים מסנני פחם פעיל?

מסנני פחם פעיל הם הטובים ביותר להסרת כלור וטעמים או ריחות רעים, אך הם עשויים להיות מוסמכים להסרת מזהמים אחרים. חפש את הסמכת NSF על מסנן פחמן כדי לברר בדיוק מה הוא מסוגל להסיר.

 • טעם וריח רעים?  כן
 • כלור?  כן
 • טריהלומטנים (THM)?  כן
 • כספית?  כן
 • חומרי הדברה וקוטלי עשבים?  כן
 • ברזל או מתכות כבדות? אם מוסמך
 • עופרת? אם מוסמך
 • בקטריות? אם קיבל הסמכה להסרת קוליפורם
 • מים קשים? לא
 • פלוּאוֹרִיד? לא
 • סה"כ מוצקים מומסים (TDS)? לא

מינרלים מומסים כמו סידן ומגנזיום מפליגים דרך מסנן פחמן. עם זאת, מסנן ארבון בגודל נקבוביות קטן ממיקרון אחד יכול להסיר קוליפורם, ציסטות, עופרת, ארסן או ברזל ומתכות כבדות אחרות באמצעות סינון מכני. למרות שמזהמים אלה אינם נדבקים לפחמן, הם אינם יכולים להיכנס דרך  הנקבוביות הקטנות.

לעתים קרובות חומרים נוספים לפחמן כדי לשפר את יכולות ההפחתה שלו. הוספת כסף לפחמן יוצרת מדיה שהורגת חיידקים. פחמן הפחתת ברזל כולל אמצעי KDF (Kinetic Degradation Fluxion) העשויים מנחושת ואבץ טחונים ליצירת תגובה כימית. ה- KDF ממיר מתכות כבדות מברזל (מומס) למצב ברזל (מוצק) כדי ללכוד את המוצקים במטריצת הפחמן. למרות שתערובות פחמן מסוימות יכולות להפחית קוליפורם, מערכת UV  מחטאת את המים הנגועים בחיידקים בצורה היעילה ביותר.

פחם פעיל וכלור

הסרת כלור היא הסיבה הנפוצה ביותר לשימוש במסנן פחמן. כלור גורם למזון, המשקאות ומי השתייה שלכם להגעיל ופולט גז שתוכלו לשאוף במקלחת. כלור אינו נדבק לפחמן. במקום זאת, מסנן פחמן מסיר כלור באמצעות תגובה כימית. פחמן קטליטי (תגובתי יותר) הפעיל משנה באופן כימי את מולקולות הכלור, והופך אותן לכלוריד.

הרבה מפעלי טיפול במים משתמשים בחומר כימי זה לחיטוי מים מכיוון שהוא תרכובת יציבה ואינו מתפוגג כמו כלור או יוצר תוצרי לוואי כמו טריהלומטאן. עם זאת, כלורמין גורם למים לטעום ולהריח רע. קשה יותר להסיר כלורמינים מאשר כלור, ולכן משתמשים בפחמן קטליטי. כאשר הכלורמין פוגע במסנן הפחמן, הפחמן שובר את האמוניה מהכלור והופך אותו לכלוריד.

חלופות למסנני מי פחמן

מסנן פחמן מול מסנן משקעים

מסנני פחמן ומשקעים משרתים שתי פונקציות שונות. מסנני משקעים תופסים לכלוך ופסולת, בעוד שהפחמן לוכד תרכובות אורגניות הגורמות לטעם ולריח רע. מסנן משקעים הוא מסנן מכני. יש לו נקבוביות מסוימת שמים יכולים לזרום דרכו אך לא דבר גדול יותר מדירוג המיקרון של המסנן. מכיוון שמסנן פחמן מסיר חלקיקים על ידי ספיחה, הוא אינו מייצר מסנן משקעים טוב. לעתים קרובות אתה צריך אחד מכל אחד.

מסנן פחמן מול מסנן קרמי

מסנן קרמי עוד מסנן מכאני עם מספיק קטן גודל נקבובי לחסום כמה אורגניזמים חיים. לעתים קרובות, פחמן מעורבב עם קרמיקה או מתווסף לליבה הפנימית של מסנן קרמיקה כדי לשפר את היקף ההפחתה או למקד סוגים ספציפיים של מזהמים. הוספת  פחמן בתוך מסנן קרמי נותנת סינון של פחמן ומשקעים כדי להפחית כמה כימיקלים וגם פסולת.

למידע נוסף על אופן פעולתו של מסנן קרמי .

מסנן פחמן לעומת אוסמוזה הפוכה

סינון פחמן ואוסמוזה הפוכה הם שני תהליכים שונים הפועלים בשיתוף אחד עם השני. מערכת אוסמוזה הפוכה  מפריד מומס תרכובות אנאורגניות ו רדיונוקלידים, בניגוד מסנן פחמן פשוטה. מגע עם כלור עלול לפגוע בממברנת RO, ולכן משתמשים במסנני פחמן בתוך המערכת להגנה על הממברנה. סינון פחמן הוא חלק ממערכת אוסמוזה הפוכה המשולבת בשלבים שונים של תהליך הסינון.

מתי ואיפה כדאי להשתמש במסנן פחמן?

אתה יכול להשתמש במסנן פחמן במספר מקומות. ניתן להשתמש בו לנקודת כניסה (POE) כדי לסנן את כל הבית או נקודת השימוש (POU) למים נקיים לפני שאתה שותה או מבשל איתו. כמה ראשי מקלחת כוללים סינון פחמן כדי למנוע ממך לשאוף גז כלור במקלחת. מסנני פחמן הם גם חלק ממערכת אוסמוזה הפוכה או מערכת  אולטרה סינון (UF) . מסנן פחמן המתווסף למערכת UF מספק הפחתת חלקיקים אורגניים וכימיים יחד עם הפחתת עופרת.

אם אתה משתמש במרכך מים לריכוך מים שטופלו במפעל עירוני, עליך להתקין מסנן פחמן לפני מרכך המים. אם כלור מוסר לפני הריכוך, שרף המרכך מחזיק מעמד זמן רב יותר. כלורמינים מסוג C עלולים לגרום להידרדרות בטבעות O, אטמים ואטמי גומי, ולכן הסרת חומרי חיטוי כימיים באמצעות פחמן קטליטי מסייעת למכשירים שמשתמשים במים, כמו מחמם המים ללא מיכל, מחזיקים מעמד זמן רב יותר .

כל כמה זמן עליך להחליף מסנן פחמן?

שנה את מסנן הפחמן שלך כל שישה חודשים לשנה. לעולם אל תשתמש במסנן פחמן למשך יותר משנה. המתנה להחלפת המסנן עלולה לגרום למים שלך להיות גרועים יותר משהיו לפני הטיפול בו. אם הנקבוביות של מסנן פחמן מלאות, חלקיקים שנאספו יתחילו להישבר מהפחמן ולזרום לאספקת המים שלך.

האם מסנן פחמן יעיל?

מסנני פחמן מצוינים בהסרת כלור ותוצרי לוואי אחרים של חיטוי כמו טריהלומטנים וטעמים וריחות רעים. חלקם מדורגים כדי להפחית מזהמים אחרים על ידי סינון מכני. עם זאת, אם המים שלך מכילים רמות גבוהות של תרכובות אנאורגניות ומוצקים מומסים, השתמש במערכת אוסמוזה הפוכה לטיפול בה.

יתרונות וחסרונות של סינון פחמן

יתרונות

 • טעם יעיל, ריח והורדת כלור
 • הרבה שטח פנים
 • סכנות בריאות מופחתות
 • הגנה על מערכות סינון או מרככים אחרים

חסרונות

 • אינו מסיר מוצקים מומסים ותרכובות אנאורגניות אחרות
 • יש צורך בשינויי פילטר תכופים

מסנן לתמי 4 – תואם המתאים לכל מכשירי תמי 4 הקיימים (פמילי, פרימו, באבל ,טאצ', MAZE) לרגל ההשקה על רכישה מקבלים הנחה נוספת !!!

4.8/5 - (125 votes)
אהבתם שתפו:
צריכים תיקון לתמי 4 או אלקטרה בר ?

נא מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם להצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

חברתנו מתמחה בפתרונות סינון מים, אנו מייצרים ומייבאים פילטרים מים למגוון רחב של ברי מים ומספקים שירותי טכנאי בר מים למגזרים שונים כמו לקוחות פרטים, קמעונאות, מזון, מאפיות, בתי אריזה, תרופות ועוד.

קידוש השם 1, ראשון לציון
072-3360891

מידע נוסף
פילטר תמי 4

חנות פילטרים

שיווק מערכות סינון מים, יבוא פילטרים למים מערכות טיהור מים , אוסמוזה הפוכה, מסנן מים ביתי, יבואן מסננים למים לכל סוגי מטהרי מים Rate this post

נורת uv לתמי 4 ואלקטרה בר

נורת uv לתמי 4 ואלקטרה בר

מהו מטהר מים מבוסס נורת UV וכיצד הוא עובד? מטהר מים מבוסס נורת UV מאפשר לנו מים בטוחים מיקרו-ביולוגית עם אור אולטרה סגול הקוטל חידקים.

תקלות נפוצות בתמי 4

תקלות נפוצות בתמי 4

קוד תקלה 1 תמי 4 מים לא מתקררים, רגש מים קרים מקצר, הטכנאים שלנו מטפלים בתקלה – התקשרו 072-3360891 קוד תקלה 2 תמי 4 מים

שווה קריאה
פילטר תמי 4
חנות פילטרים

שיווק מערכות סינון מים, יבוא פילטרים למים מערכות טיהור מים , אוסמוזה הפוכה, מסנן מים ביתי, יבואן מסננים למים לכל סוגי מטהרי מים Rate this post

קרא עוד »
צרו קשר להצעת מחיר

נא למלאות את הפרטים ונציג יחזור אליכם להצעת מחיר משתלמת במיוחד עבורכם!

דילוג לתוכן